Vishay/Vitramon VJ0805D130MXPAP
VJ0805D130MXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130MXPAP
Brief Description
CAP CER 13PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130MXPAP.pdf
Availability of VJ0805D130MXPAP
QUANTITY
VJ0805D130MXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130MXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130MXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130MXPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130MXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130MXPAP Details Description
Related parts for VJ0805D130MXPAP
CONN HEADER .100 SINGL STR 4POS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 3.6A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 20MM datasheet.pdf
DGTL ISO 3KV RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
CABLE 50COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 21POS datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf