Vishay/Vitramon VJ0805D131GLCAT
VJ0805D131GLCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D131GLCAT
Brief Description
CAP CER 130PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D131GLCAT.pdf
Availability of VJ0805D131GLCAT
QUANTITY
VJ0805D131GLCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D131GLCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D131GLCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D131GLCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D131GLCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D131GLCAT Details Description
Related parts for VJ0805D131GLCAT
IC VREF SERIES PROG 8DIP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .063DIA TINLEAD datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 140 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HD EJECT SMT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
IC LED DRIVER datasheet.pdf
CTV 29C 29#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
47UF 16V 6,5X18MM 85C 10000H datasheet.pdf