Vishay/Vitramon VJ0805D131JLBAT
VJ0805D131JLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D131JLBAT
Brief Description
CAP CER 130PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D131JLBAT.pdf
Availability of VJ0805D131JLBAT
QUANTITY
VJ0805D131JLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D131JLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D131JLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D131JLBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D131JLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D131JLBAT Details Description
Related parts for VJ0805D131JLBAT
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 20POS DUAL TIN datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 2000OHMS LEAD datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 200MA 820 MOHM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 254MW SOT1123 datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR ST CONNECTORS datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23 datasheet.pdf
MINIFIT HCS VT HDR DR V-2 18CKT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X55MM 230VAC TERM datasheet.pdf