Vishay/Vitramon VJ0805D131JXPAJ
VJ0805D131JXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D131JXPAJ
Brief Description
CAP CER 130PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D131JXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D131JXPAJ
QUANTITY
VJ0805D131JXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D131JXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D131JXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D131JXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D131JXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D131JXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D131JXPAJ
IC 24-BIT BI CMOS DAC 20SO datasheet.pdf
IC REG BCK PROG 0.6A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 9.53KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
FEED TRHOUGH TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 4V 10% 1507 datasheet.pdf
RES 604 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 850MA 170 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf