Vishay/Vitramon VJ0805D131KLAAR
VJ0805D131KLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D131KLAAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 130PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D131KLAAR.pdf
Availability of VJ0805D131KLAAR
QUANTITY
VJ0805D131KLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D131KLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D131KLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D131KLAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D131KLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D131KLAAR Details Description
Related parts for VJ0805D131KLAAR
IDC CABLE - MPR40K/MC40F/X datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 20MHZ 8DBGA datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC COUNTER 4-BIT SYNC 16-SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .107W AB 8SOIC datasheet.pdf
FUSE AUTO 15A 58VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 12POS 1MM PCB datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 250NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.4A 27.5 MOHM datasheet.pdf