Vishay/Vitramon VJ0805D131KXCAJ
VJ0805D131KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D131KXCAJ
Brief Description
CAP CER 130PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D131KXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D131KXCAJ
QUANTITY
VJ0805D131KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D131KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D131KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D131KXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D131KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D131KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D131KXCAJ
CONN RECEPT BOX MNT 5POS W/SOCK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.45V D2PAK datasheet.pdf
IC PWR MGMT W/CHRGR 48WQFN datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 1KX9 25NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS RT ANG W/SCKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 41.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf