Vishay/Vitramon VJ0805D131MLCAT
VJ0805D131MLCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D131MLCAT
Brief Description
CAP CER 130PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D131MLCAT.pdf
Availability of VJ0805D131MLCAT
QUANTITY
VJ0805D131MLCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D131MLCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D131MLCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D131MLCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D131MLCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D131MLCAT Details Description
Related parts for VJ0805D131MLCAT
CAP CER 4700PF 100V X7R 0402 datasheet.pdf
IC A/DCONV SAMPLNG W/SHTDN24SOIC datasheet.pdf
FILTER MOD 75V 10A PC MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7678 datasheet.pdf
IC PWR SW USB 1.3A SOT23-6 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 909 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 401mA 8-SO datasheet.pdf
CONN SOCKET 2POS IDC 24AWG TIN datasheet.pdf