Vishay/Vitramon VJ0805D131MLPAJ
VJ0805D131MLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D131MLPAJ
Brief Description
CAP CER 130PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D131MLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D131MLPAJ
QUANTITY
VJ0805D131MLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D131MLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D131MLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D131MLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D131MLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D131MLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D131MLPAJ
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 560 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf