Vishay/Vitramon VJ0805D132GXXAR
VJ0805D132GXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D132GXXAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1300PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D132GXXAR.pdf
Availability of VJ0805D132GXXAR
QUANTITY
VJ0805D132GXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D132GXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D132GXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1300pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D132GXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D132GXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D132GXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D132GXXAR
CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH QUAD SPST 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 400MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 3KVDC SCREW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A PPAK datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EPII 3 POS CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN HDR 55POS 0.100 SMD R/A AU datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W .05% AXIAL datasheet.pdf