Vishay/Vitramon VJ0805D132JXXAJ
VJ0805D132JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D132JXXAJ
Brief Description
CAP CER 1300PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D132JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D132JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D132JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D132JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D132JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D132JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D132JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D132JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D132JXXAJ
RES 1.43K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 9.1K OHM 2012 datasheet.pdf
IC 1394B OHCI-LYNX CTRLR 168BGA datasheet.pdf
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 59.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 120MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MAGX-000035-04500 datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 W/PINS BLK 1" datasheet.pdf