Vishay/Vitramon VJ0805D132KXXAJ
VJ0805D132KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D132KXXAJ
Brief Description
CAP CER 1300PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D132KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D132KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D132KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D132KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D132KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D132KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D132KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D132KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D132KXXAJ
POT 1.5K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 500 OHM 5% 55W datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.7K OHM 1% PROBE datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 2W MFLAT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 3W DO216AA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MT SKT PCB M8 datasheet.pdf