Vishay/Vitramon VJ0805D150FLAAJ
VJ0805D150FLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D150FLAAJ
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D150FLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D150FLAAJ
QUANTITY
VJ0805D150FLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D150FLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D150FLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D150FLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D150FLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D150FLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D150FLAAJ
RES SMD 4.12KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
XFRMR OCTAL 1:2/1:1 1.2MH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 10000A PWRDISC datasheet.pdf
IPD 6.5-4MM NONSHLD 3W SPST M8 datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 24POS datasheet.pdf