Vishay/Vitramon VJ0805D150FLXAJ
VJ0805D150FLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D150FLXAJ
Brief Description
CAP CER 15PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D150FLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D150FLXAJ
QUANTITY
VJ0805D150FLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D150FLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D150FLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D150FLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D150FLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D150FLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D150FLXAJ
IC TEMP SENS/SWITCH 125C 6LLP datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 583 I/O 900BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
OUTLET STRIP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3-18V 45W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 70A datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
17W2 M SOLDER CUP 10A POWER datasheet.pdf