Vishay/Vitramon VJ0805D150KLPAJ
VJ0805D150KLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D150KLPAJ
Brief Description
CAP CER 15PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D150KLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D150KLPAJ
QUANTITY
VJ0805D150KLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D150KLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D150KLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D150KLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D150KLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D150KLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D150KLPAJ
IDC CABLE-ASR24G/ AE24G / ASR24G datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6.8UF 25V 1210 datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.2W US6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf