Vishay/Vitramon VJ0805D150KXBAC
VJ0805D150KXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D150KXBAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D150KXBAC.pdf
Availability of VJ0805D150KXBAC
QUANTITY
VJ0805D150KXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D150KXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D150KXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D150KXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D150KXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D150KXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D150KXBAC
RES SMD 11.5 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
KEY YELLOW FOR HB1750 datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER NON-LAM datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
MICRO 100C P 6" RBW JACKS NI datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 8A 200V DPAK datasheet.pdf