Vishay/Vitramon VJ0805D150KXBAC
VJ0805D150KXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D150KXBAC
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D150KXBAC.pdf
Availability of VJ0805D150KXBAC
QUANTITY
VJ0805D150KXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D150KXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D150KXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D150KXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D150KXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D150KXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D150KXBAC
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED CBI 5MM YLW WATER CLEAR DUAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25.5 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 4A 28V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 38QFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf