Vishay/Vitramon VJ0805D150MXPAC
VJ0805D150MXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D150MXPAC
Brief Description
CAP CER 15PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D150MXPAC.pdf
Availability of VJ0805D150MXPAC
QUANTITY
VJ0805D150MXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D150MXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D150MXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D150MXPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D150MXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D150MXPAC Details Description
Related parts for VJ0805D150MXPAC
JUMPER-H1502TR/A3048V/H1500TR 3" datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SOT523 datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT SOFTSPAN16SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CONN MICRO COAX PLUG COVER 41POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG GREEN 500' datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVRT 0.7V-5.5V 12A SMD datasheet.pdf