Vishay/Vitramon VJ0805D151FLCAJ
VJ0805D151FLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D151FLCAJ
Brief Description
CAP CER 150PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D151FLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D151FLCAJ
QUANTITY
VJ0805D151FLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D151FLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D151FLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D151FLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D151FLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D151FLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D151FLCAJ
CONN HEADER RTANG 11POS PCB TIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SO datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
CABLE RS422 FOR NSH5 10M datasheet.pdf
SC 3.81/09/90G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.41UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf