Vishay/Vitramon VJ0805D151FXCAT
VJ0805D151FXCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D151FXCAT
Brief Description
CAP CER 150PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D151FXCAT.pdf
Availability of VJ0805D151FXCAT
QUANTITY
VJ0805D151FXCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D151FXCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D151FXCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D151FXCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D151FXCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D151FXCAT Details Description
Related parts for VJ0805D151FXCAT
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC CONVERTER IMVP7 VR12 40QFN datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 7.5A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
RES 9K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 320OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A DO214AB datasheet.pdf