Vishay/Vitramon VJ0805D151KLBAT
VJ0805D151KLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D151KLBAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D151KLBAT.pdf
Availability of VJ0805D151KLBAT
QUANTITY
VJ0805D151KLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D151KLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D151KLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D151KLBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D151KLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D151KLBAT Details Description
Related parts for VJ0805D151KLBAT
RES SMD 348K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 8A TO-220 datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 2.24K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf