Vishay/Vitramon VJ0805D151KXXAJ
VJ0805D151KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D151KXXAJ
Brief Description
CAP CER 150PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D151KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D151KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D151KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D151KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D151KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D151KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D151KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D151KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D151KXXAJ
LED SS GREEN DIFFUSED PCB 5MM datasheet.pdf