Vishay/Vitramon VJ0805D151MLBAT
VJ0805D151MLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D151MLBAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D151MLBAT.pdf
Availability of VJ0805D151MLBAT
QUANTITY
VJ0805D151MLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D151MLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D151MLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D151MLBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D151MLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D151MLBAT Details Description
Related parts for VJ0805D151MLBAT
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 50MA SOT89-3 datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 5.11 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A datasheet.pdf