Vishay/Vitramon VJ0805D180FXXAJ
VJ0805D180FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D180FXXAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D180FXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D180FXXAJ
QUANTITY
VJ0805D180FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D180FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D180FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D180FXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D180FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D180FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D180FXXAJ
IC A/D CONV 12BIT SAMPLNG 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
TAPE POLY ESD PRINTED 1/2"X36YD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 47POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
BEARING BLOCK - TRANSPORT ASSY datasheet.pdf
STOP PAWL 244211 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.99K OHM 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf