Vishay/Vitramon VJ0805D180JXAAJ
VJ0805D180JXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D180JXAAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D180JXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D180JXAAJ
QUANTITY
VJ0805D180JXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D180JXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D180JXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D180JXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D180JXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D180JXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D180JXAAJ
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V datasheet.pdf
DIODE VAR CAP 30V 20MA SC-79 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" STACKER datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100" 3ROW T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 5V OUT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 0.200 T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
INSERT-EXTRACT TOOL/YHLZ datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 480VAC datasheet.pdf