Vishay/Vitramon VJ0805D180KXXAP
VJ0805D180KXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D180KXXAP
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D180KXXAP.pdf
Availability of VJ0805D180KXXAP
QUANTITY
VJ0805D180KXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D180KXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D180KXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D180KXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D180KXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D180KXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D180KXXAP
IC MICRO MONITOR LP IND 8-DIP datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO 10KCT/10KCT datasheet.pdf
MOSFET RF 3.5GHZ 3W 12V 1.5-PLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 72POS .156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 115MA 26.5 OHM datasheet.pdf
RES 43 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 18V 200W datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf