Vishay/Vitramon VJ0805D180MXBAJ
VJ0805D180MXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D180MXBAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D180MXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D180MXBAJ
QUANTITY
VJ0805D180MXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D180MXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D180MXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D180MXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D180MXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D180MXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D180MXBAJ
CONN HEADER .100 DUAL STR 36POS datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
CAP CER 1700PF 30KV Z5T DISK datasheet.pdf
IC 14STAGE BINARY RIPPLE 16SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC ISD CHIPCORDER 48LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 5.1NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf