Vishay/Vitramon VJ0805D181FLBAJ
VJ0805D181FLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181FLBAJ
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181FLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D181FLBAJ
QUANTITY
VJ0805D181FLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181FLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181FLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181FLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181FLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181FLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D181FLBAJ
CONN HEADER VERT 24POS TIN PCB datasheet.pdf
RES 120 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
FITTING BASE COUPLER OFWHITE datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 40.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
29.97MM X 25.4MM 1=25/PK datasheet.pdf
CAP CER 820PF 450V CH 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
MOD RECT ASSY DOUBLER 1.5A 24KV datasheet.pdf