Vishay/Vitramon VJ0805D181FLCAJ
VJ0805D181FLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181FLCAJ
Brief Description
CAP CER 180PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181FLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D181FLCAJ
QUANTITY
VJ0805D181FLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181FLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181FLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181FLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181FLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181FLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D181FLCAJ
DIODE SCHOTTKY 45V 16A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .050 SMD datasheet.pdf
111LF METRAL 5RX1M STR RCP STB datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 4.5A 32 MOHM TH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.99K OHM 1% 30W datasheet.pdf
SST UNITIZED WHEEL 12" 7A FIN datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 500V RADIAL datasheet.pdf
SINGLE BIDIRECTIONAL PROTECTOR datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf