Vishay/Vitramon VJ0805D181FXAAR
VJ0805D181FXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181FXAAR
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181FXAAR.pdf
Availability of VJ0805D181FXAAR
QUANTITY
VJ0805D181FXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181FXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181FXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181FXAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181FXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181FXAAR Details Description
Related parts for VJ0805D181FXAAR
TVS DIODE 102VWM 165VC SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 88POS SEALED datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.49M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 10% 25V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf