Vishay/Vitramon VJ0805D181JLAAR
VJ0805D181JLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181JLAAR
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181JLAAR.pdf
Availability of VJ0805D181JLAAR
QUANTITY
VJ0805D181JLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181JLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181JLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181JLAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181JLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181JLAAR Details Description
Related parts for VJ0805D181JLAAR
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 1MM 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.08/19/180LR SN BK BX datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FUSE 400A 1000V 3GKN/75 AR UR datasheet.pdf