Vishay/Vitramon VJ0805D181JLCAJ
VJ0805D181JLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181JLCAJ
Brief Description
CAP CER 180PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181JLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D181JLCAJ
QUANTITY
VJ0805D181JLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181JLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181JLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181JLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181JLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181JLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D181JLCAJ
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3KV N2500 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
MODULE GPS JUPITER 30XLP datasheet.pdf
SENSOR 300PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 80A DO5 datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 2W SMBJ datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES ZERO OHM 16SOIC datasheet.pdf
40V, SOT23-6, complementary medium power transistors IC datasheet.pdf