Vishay/Vitramon VJ0805D181KLAAR
VJ0805D181KLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181KLAAR
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181KLAAR.pdf
Availability of VJ0805D181KLAAR
QUANTITY
VJ0805D181KLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181KLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181KLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181KLAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181KLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181KLAAR Details Description
Related parts for VJ0805D181KLAAR
DIODE MODULE 100V 200A TO244AB datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM34T/MC34M/MDM34T datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 4A 600V IPAK datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.5VOUT 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
WIRE DUCT SLOTTED datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf