Vishay/Vitramon VJ0805D181KLCAJ
VJ0805D181KLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181KLCAJ
Brief Description
CAP CER 180PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181KLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D181KLCAJ
QUANTITY
VJ0805D181KLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181KLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181KLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181KLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181KLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181KLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D181KLCAJ
TAPE DOUBLE SIDED FOAM 1/8 X 1" datasheet.pdf
CONN SOCKET 14POS CLOSE END GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RECEPT CODING A 2.5M CORDSET A P datasheet.pdf
MICRO 25C S 36" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 0.1A datasheet.pdf