Vishay/Vitramon VJ0805D181KXCAT
VJ0805D181KXCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181KXCAT
Brief Description
CAP CER 180PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181KXCAT.pdf
Availability of VJ0805D181KXCAT
QUANTITY
VJ0805D181KXCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181KXCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181KXCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181KXCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181KXCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181KXCAT Details Description
Related parts for VJ0805D181KXCAT
FUSE HOLDER RADIAL 250V 5A PCB datasheet.pdf
CONN SHIELD 50POS 2PC SHORT datasheet.pdf
IC ADC LP 12-BIT SERIAL 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 5.36M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 12.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf