Vishay/Vitramon VJ0805D181MXXAT
VJ0805D181MXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181MXXAT
Brief Description
CAP CER 180PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181MXXAT.pdf
Availability of VJ0805D181MXXAT
QUANTITY
VJ0805D181MXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181MXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181MXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181MXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181MXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181MXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D181MXXAT
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC RED datasheet.pdf
CONV DC/DC 15V 75W 5A datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
BUZZER 48-120VAC 75-85DB PNL datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 70POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf
FAN 12VDC 80X20MM 2WR datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS datasheet.pdf