Vishay/Vitramon VJ0805D1R0BLBAC
VJ0805D1R0BLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R0BLBAC
Brief Description
CAP CER 1PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R0BLBAC.pdf
Availability of VJ0805D1R0BLBAC
QUANTITY
VJ0805D1R0BLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R0BLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R0BLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R0BLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R0BLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R0BLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R0BLBAC
KNOB BLK GLOSS.50"DIA .125"SHAFT datasheet.pdf
CARDEDGE 15POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
FAN BLOWER 75.7X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-5VOUT datasheet.pdf
REFLECTOR 74MM RND 48.35MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 8.3A datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/16-48" YELLOW datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf
PLUG CONN 16 POS datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf