Vishay/Vitramon VJ0805D1R0BXCAJ
VJ0805D1R0BXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R0BXCAJ
Brief Description
CAP CER 1PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R0BXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R0BXCAJ
QUANTITY
VJ0805D1R0BXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R0BXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R0BXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R0BXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R0BXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R0BXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R0BXCAJ
IC MULTIPLEXER LVDS 1CH 16TSSOP datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C V-OUT LP 8VSSOP datasheet.pdf
PRO THROTTLE datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
2.5 W/B REC HSG FRIC LOCK datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 23MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
LED COOL-WHITE COB 80 CRI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf