Vishay/Vitramon VJ0805D1R0CLBAC
VJ0805D1R0CLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R0CLBAC
Brief Description
CAP CER 1PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R0CLBAC.pdf
Availability of VJ0805D1R0CLBAC
QUANTITY
VJ0805D1R0CLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R0CLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R0CLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R0CLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R0CLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R0CLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R0CLBAC
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TRIAC 600V 3A datasheet.pdf
Connector Socket 129 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
BCH-508VS-22 BK datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 20% 480VAC AXIAL datasheet.pdf