Vishay/Vitramon VJ0805D1R0DXCAC
VJ0805D1R0DXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R0DXCAC
Brief Description
CAP CER 1PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R0DXCAC.pdf
Availability of VJ0805D1R0DXCAC
QUANTITY
VJ0805D1R0DXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R0DXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R0DXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R0DXCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R0DXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R0DXCAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R0DXCAC
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR HS 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT .62" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf