Vishay/Vitramon VJ0805D1R1BXCAJ
VJ0805D1R1BXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R1BXCAJ
Brief Description
CAP CER 1.1PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R1BXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R1BXCAJ
QUANTITY
VJ0805D1R1BXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R1BXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R1BXCAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R1BXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R1BXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R1BXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R1BXCAJ
RES 93.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
POLYSWITCH RESETTABLE DEVICE SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 19MM datasheet.pdf
RS-232 DB25 M TO RS-485 DB25FCON datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BIT TORX T40 1.93" 2/PK datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
NEW MINI FIT RA WFLANGE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 2A 60V SMA datasheet.pdf