Vishay/Vitramon VJ0805D1R1BXXAP
VJ0805D1R1BXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R1BXXAP
Brief Description
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R1BXXAP.pdf
Availability of VJ0805D1R1BXXAP
QUANTITY
VJ0805D1R1BXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R1BXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R1BXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R1BXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R1BXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R1BXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R1BXXAP
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 3.0V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST-NO 20A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET CONTACT GOLD PCB datasheet.pdf
ELBOW WIREWAY RT ANG 6X6" datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
VARISTOR 216V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf