Vishay/Vitramon VJ0805D1R1CLBAJ
VJ0805D1R1CLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R1CLBAJ
Brief Description
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R1CLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R1CLBAJ
QUANTITY
VJ0805D1R1CLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R1CLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R1CLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R1CLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R1CLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R1CLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R1CLBAJ
FUSE CERM 5A 250VAC 150VDC 5X20 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 1.5MHZ 8DMP datasheet.pdf
MODULE DDR2 512MB 240-DIMM datasheet.pdf
CAP CER 560PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 2.71 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
IC RECT BRIDGE 1000V 0.5A HD DIP datasheet.pdf