Vishay/Vitramon VJ0805D1R1CLPAJ
VJ0805D1R1CLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R1CLPAJ
Brief Description
CAP CER 1.1PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R1CLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R1CLPAJ
QUANTITY
VJ0805D1R1CLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R1CLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R1CLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R1CLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R1CLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R1CLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R1CLPAJ
RES ARRAY 4 RES 18K OHM 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 20PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPT LIQ LVL SENS 1/4 NPT MNT LW datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf