Vishay/Vitramon VJ0805D1R1CLXAC
VJ0805D1R1CLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R1CLXAC
Brief Description
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R1CLXAC.pdf
Availability of VJ0805D1R1CLXAC
QUANTITY
VJ0805D1R1CLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R1CLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R1CLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R1CLXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R1CLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R1CLXAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R1CLXAC
IC TXRX MULT PT RS485/422 8-DIP datasheet.pdf
IDC CABLE - MKC30K/MC34G/MKC30K datasheet.pdf
TRANS 2PNP 45V 0.5A SSOT-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SMD BKWY HDR TIN 34POS datasheet.pdf
FIXED IND 9.1UH 130MA 3.7 OHM TH datasheet.pdf