Vishay/Vitramon VJ0805D1R1DLAAJ
VJ0805D1R1DLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R1DLAAJ
Brief Description
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R1DLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R1DLAAJ
QUANTITY
VJ0805D1R1DLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R1DLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R1DLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R1DLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R1DLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R1DLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R1DLAAJ
IC SUPERVISOR P/P 4.38V SC70-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN MAGJACK 12PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS SQ FLNG W/PIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
500 TB SOCKET W/LATCH RA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS PNL MNT SKT datasheet.pdf