Vishay/Vitramon VJ0805D1R1DLXAJ
VJ0805D1R1DLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R1DLXAJ
Brief Description
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R1DLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R1DLXAJ
QUANTITY
VJ0805D1R1DLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R1DLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R1DLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R1DLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R1DLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R1DLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R1DLXAJ
CONN HDI RECPT 100POS 4ROW GOLD datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG TO JACK SMA datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 8CH HI SPEED 38QFN datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG 15AU CRIMP datasheet.pdf
QKE HDR SS WRL RA DP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 60A TO-264 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.33K OHM 1% 10W datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
DISPLAY 8MM RED 1DIGIT CC datasheet.pdf