Vishay/Vitramon VJ0805D1R1DXCAP
VJ0805D1R1DXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R1DXCAP
Brief Description
CAP CER 1.1PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R1DXCAP.pdf
Availability of VJ0805D1R1DXCAP
QUANTITY
VJ0805D1R1DXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R1DXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R1DXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R1DXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R1DXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R1DXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R1DXCAP
IC OPAMP JFET 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V C0G 1206 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 600A AC/DC datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP AB19, AFS 2 datasheet.pdf
1.25MM F/L 26POS 32AWG 450MM datasheet.pdf
DEV BOARD LPCXPRESSO54102 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
TV 39C 37#20 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
Non-Isolated 16A SIP/SMT DC/DC Converters datasheet.pdf