Vishay/Vitramon VJ0805D1R1DXXAC
VJ0805D1R1DXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R1DXXAC
Brief Description
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R1DXXAC.pdf
Availability of VJ0805D1R1DXXAC
QUANTITY
VJ0805D1R1DXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R1DXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R1DXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R1DXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R1DXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R1DXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R1DXXAC
RES SMD 174K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN 150V 200MA MINI MELF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
R/A GUIDE PIN HDR ASSY. datasheet.pdf
CONN RCPT 84POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
IC GAIN BLOCK AMP 16SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A 8-DIP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf