Vishay/Vitramon VJ0805D1R2BXXAC
VJ0805D1R2BXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R2BXXAC
Brief Description
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R2BXXAC.pdf
Availability of VJ0805D1R2BXXAC
QUANTITY
VJ0805D1R2BXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R2BXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R2BXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R2BXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R2BXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R2BXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R2BXXAC
FIXED IND 39UH 540MA 490 MOHM datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 50K RHEO 8SOIC datasheet.pdf
MPQ SOCKET CONTACT datasheet.pdf
IC AFE 16BIT 50MSPS 159NFBGA datasheet.pdf
34MM SQ, 1K METAL MOUNT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 150 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 20" H2O 8SMD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6.3V 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf