Vishay/Vitramon VJ0805D1R2DXXAJ
VJ0805D1R2DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R2DXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R2DXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R2DXXAJ
QUANTITY
VJ0805D1R2DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R2DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R2DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R2DXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R2DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R2DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R2DXXAJ
CONN PC PIN CIRC .063DIA TINLEAD datasheet.pdf
RES 400 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
KIT SAMPLE FSK TX/RX 434MHZ datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 30KHZ 4UCSP datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf